Loading...

Faaliyet Alanlarımız

Protek Otomasyon, Elektrik, Makine, Tarım ve Hayvancılık; projeniz için verilen akış mantığı (çalışma prensibi, otomasyon kontrol raporu) çerçevesinde PLC programı yazmaktadır. Program yazılırken dikkat edilecek en önemli nokta güvenliktir. Program mantığında önce güvenlik adımları daha sonra çalışma adımları yazılmaktadır.
1. Siemens olarak s7 200, s7 300, s7 400, s7 1200, Siemens Logo, ET200 serisi Remote CPU-IO şeklinde yazılım ve yazılım desteği vermekteyiz.
2. Schneider olarak Modicon, Quantum, Twido, Zelio, M serisi plcler şeklinde yazılım ve yazılım desteği vermekteyiz.
3. Delta, Gemo, Fatek, Enda, Abb, Phoneix contact şeklinde yazılım ve yazılım desteği vermekteyiz.

1. HMI (Operatör Panel)
Protek Otomasyon, Elektrik, Makine, Tarım ve Hayvancılık; HMI(makine insan arayüzü-human machine interface) sisteminizin operatör tarafından daha kolay kullanılmasını sağlayan bir üründür.HMI üzerinden motorlarınızı çalıştırabilir, vanalarınızı açabilir, arıza ve alarmlarınızı takip edebilir, trend eğrileri çizdirebilir, reçeteleme yapılabilir ve hatta internet zerinden kontrol yapabilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun tüm sisteminizi izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Siemen, Schneider, Delta, Abb, Phoneix contact, Fatek şeklinde HMI yazılım ve yazılım desteği vermekteyiz.
2. SCADA(Supervisory Control and Data Acquisition)
Operatör panel yazılımının daha gelişmişi ve PC tabanlı çalışan bir yazılımdır. Scada programı ile tüm tesisinizi tek bir noktadan izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Database verileri ile IT bölümüne istenilen datalarıaktarabilirsiniz. Üretim ve maliyet analizleriniz için raporlama alabilirsiniz. İstenildiğinde cep telefonunuza ve mail adresinize mesaj gönderebilir bir yazılımdır. Arşivleme ile 5 -10 yıl öncesine kadar sistem hakkında veri bulabilirsiniz. Siemens WinCC, Schneider Electric Vijeo Citect ve Delta şeklinde yazılım ve yazılım desteği vermekteyiz.

Protek Otomasyon, Elektrik, Makine, Tarım ve Hayvancılık olarak deneyimli teknik kadromuz ve tecrübelerimiz ile kurduğumuz tüm sistemlerin panolarını kendimiz projelendiriyoruz ve imal ediyoruz. İmalatlarımız arasında PLC/RTU Panoları, DDC Bina Otomasyon Panoları, Mimik Paneller, Piyano Panoları ve özel tasarım sistem panoları bulunmaktadır. PLC kontrol panoları ve HIZ kontrol panoları çalıştığımız ürün grupları adı altında özel tasarım olarak imal edilmektedir.
Tavukçuluk, gelir elde etmek amacıyla uygun barınaklarda, uygun tekniklerle bilinçli bir yetiştiricilik demektir.Bahçe köşelerinde kendimize göre tavuk beslemek tavukçuluk yapmak sayılmaz. Bu yüzden Protek Otomasyon, Elektrik, Makine, Tarım ve Hayvancılık olarak siz değerli müşterilerimize son teknolojiye dayalı çözümler sunma kapasitesindedir.Kurduğumuz sistem sayesinde internet üzerinden izleme ve kontrol edebiliyor olmamız, anlık olarak sıcaklık nem basınç gibi değerleri uzaktanda izleyebiliyor olmamız ve dönem içinde gerçekleşen tüm olayların (fan arızaları, sıcaklık dalgalanmaları, yem miktarı, su miktarı vb. )kayıt edilip dönem sonunda siz değerli müşterilerimizesunmaktayız. Bu sayede dönemlik gelişen olayların analizinin yapılması ve gerekli görülen önlemlerin alınması adına kolaylık sağlayabilmektedir. Protek Otomasyon, Elektrik, Makine, Tarım ve Hayvancılık; Otomatik yemleme ve otomatik sulama, otomatik havalandırma sistemlerine ait tavukhane adına gerekli tüm ekipmanların satışını ve montajını yapmaktadır.
Yukarı çık